Adwokat sprawa o rozbój Lublin

Zgodnie z art. 280 kodeksu karnego rozbój to jedno z najpoważniejszych przestępstw za które grozi do 15 lat pozbawienia wolności, przy czym minimalny wymiar kary to dwa lata. Co więcej sprawca nie może liczyć na warunkowe umorzenie postępowania, ani też poddać się dobrowolnie odpowiedzialności w trybie art. 335 kodeksu postępowania karnego w przypadku kwalifikowanego typu rozboju wynikającego z treści art. 280 § 2 kodeksu karnego. Co dokładnie mówi artykuł ustawy KK z dnia 06.06.97 roku.

Art. 280 § 1 kk: Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Art. 280 § 2 kk: – Jeżeli sprawca rozboju posługuje się bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem lub środkiem obezwładniającym albo działa w inny sposób bezpośrednio zagrażający życiu lub wspólnie z inną osobą, która posługuje się taką bronią, przedmiotem, środkiem lub sposobem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Rozbój jest przestępstwem bez względu na to, jaka jest wartość ukradzionego mienia. 

Padłeś ofiarą rozboju lub jesteś podejrzany o jego dokonanie ? Szukasz profesjonalnego adwokata zajmującego się sprawami o rozbój w Lublinie ? Zapraszam Cię do mojej kancelarii. Od wielu lat zajmuje się tego typu sprawami, a swoje doświadczenie nabywałem w renomowanych lubelskich kancelariach. Zawsze w swojej pracy kieruje się uczciwością, skrupulatnością i odpowiedzialnością. Do każdej sprawy podchodzę w sposób indywidualny, podając i przewidując wszystkie możliwe rozwiązania. Niezależnie od prowadzonej sprawy, jestem w nieustannym kontakcie z Klientem i regularnie informuje go o jej przebiegu i wszelkich aktualnościach. Świadczone przeze mnie usługi prawne są na najwyższym poziomie, dzięki czemu zapewniam skuteczną ochronę interesów Klienta. Zapraszam do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego ! 

Skontaktuj się telefonicznie

+48 533 760 240


lub napisz e-mail: